Вагітність після аборту

Вагітність

Аборт є травматичною процедурою. В цьому сенсі травма є як душевна, так і фізіологічна. Немає різниці, скільки вам років, коли ви зробили аборт – він залишить слід на завжди і буде впливати на здоров’я вашого організму. Аборти без наслідків – це неможливо. Невидимі шрами є завжди. Вагітність після аборту можлива, але водночас із цим є висока вірогідність й іншого варіанту – безпліддя.

Що таке аборт

 • Абортом називають процедуру переривання вагітності на ранніх термінах.
 • Проводиться аборт лише в медичному закладі, з попереднім оглядом лікарем-гінекологом і здачею необхідних аналізів;
 • В залежності від того, який термін вагітності, застосовується декілька видів цієї процедури.
 1. Медикаментозний.
  Даний метод використовується на ранніх термінах – до п’яти тижнів. Вагітна застосовує спеціальний медичний препарат з великою кількістю гормонів. Саме під їх впливом і відбувається відторгнення ендометрію. Внаслідок цього відбувається відшарування плодового яйця і вихід його разом з маточною кровотечею.
 2. Хірургічний.
  На більш пізніх термінах – до 12 тижнів – застосовується вже хірургічне втручання. Воно проводиться під загальним знеболенням. За допомогою спеціального інструменту проводиться вишкрібання порожнини матки від ендометрія і частин плодового яйця.

Виняток щодо термінів становлять лише аборти за медичними показаннями.

Вплив аборту на здоров’я жінки

Як же ця процедура вплине на ваше здоров’я? Чи можлива взагалі вагітність після аборту?

Порівнювати, який вид аборту менш травматичний, мені здається дуже складною справою. Наступила вагітність запускає процеси зміни в організмі: всі органи і системи готуються до насиченим наступним 9 місяців. Коли відбувається переривання, не має значення яким способом, це схоже на поїзд, що мчить з великою швидкістю, і його екстрене гальмування.

Наслідки будуть в будь-якому разі.

Хоча, самі гінекологи вважають, що видалення плідного яйця за допомогою лікарських препаратів менш травматично, ніж хірургічним способом. При цьому, відшарування ендометрію виходить природним шляхом, хоч і під дією величезної дози гормонів.

Важливо! Ваш гормональний фон все одно буде порушений і доведеться чекати, поки вміст естрогену і прогестерону не спаде на норму. Коли це станеться нікому не відомо, залежить від вашого рівня здоров’я і підходу до відновлення.

Під час хірургічного втручання, грубо порушується структура ендометрія, що нерідко пошкоджує стінки матки;
Хірургічний аборт має підвищений ризик розвитку ускладнень.
Уявіть собі трактор, який прибирає сніг напередодні весни. Десь залишився на асфальті тонкий шар снігу, а в іншому місці ковшем здер навіть верхній шар асфальту – потрібно ремонт. Ось так і при вискоблюванні. Ваш ендометрій зґвалтований. Потребує тривалого відновлення. Скільки часу чекати? В середньому 6 місяців, а краще 1 рік.

Коли можна планувати вагітність після аборту

Який час вам потрібно почекати, щоб можна було приступати до планування вагітності? Якщо під плануванням на увазі статеві контакти без запобігання, то це один варіант ситуації.

Є велика різниця між двома поняттями:

 • ймовірність настання вагітності;
 • можливість нормального виношування.

Теоретично, ендометрій може відновитись протягом одного місяця і у заплідненої яйцеклітини є шанси прикріпитись до нього. Отже, є висока вірогідність настання вагітності вже через місяць після аборту. Але до повноцінного виношування готовий лише здоровий організм. А до цього доведеться підготуватися.

Вагітність після медикаментозного аборту настає значно раніше, оскільки цей метод є щадним і не травмує ендометрій. Зачаття можливо через три тижні після видалення плодового яйця.

Не поспішайте радіти! Гормональний фон переніс удар схожий по дії з розривом ядерної бомби, тому 3-4 місяці перерви будуть вельми до речі.

Вагітність після першого аборту, зробленого хірургічним шляхом, може плануватися не раніше ніж через півроку. Цей час необхідний вам для повноцінного відновлення ендометрія, гормонального балансу. Крім цього, необхідно буде обстежувати матку і труби на предмет розвитку ускладнень.

Як потрібно готуватися до виношування дитини

Ваш організм ослаблений. Щоб планована вагітність протікала без ускладнень, вам необхідно пройти курс підготовки. У чому вона буде полягати?

Перш за все необхідно виробити правильний раціон, якого ви будете дотримуватися і під час виношування дитини. Принципи здорового харчування наступні:

 • використання нежирних сортів м’яса і риби;
 • важливим є вживання морської риби і морепродуктів – за умови, що у вас немає на них алергії;
 • щоденне вживання овочів і фруктів, кисломолочних продуктів (стаття по темі: Фрукти під час вагітності >>>);
 • відмова від алкогольних напоїв, солодкої газованої води;
 • відмова від фастфуду, великої кількості копченостей і консервації.

Природно, що іноді хочеться побалувати себе не зовсім корисною, але смачною їжею. Робити це не забороняється, але не потрібно цим зловживати. Детальніше про принципи здорового харчування розказано в книзі Секрети правильного харчування для майбутньої мами >>>

Далі, вам потрібно стежити за менструальним циклом. Важливо переконатися, що овуляція настає в строк, а друга фаза циклу достатня для закріплення плодового яйця і розвитку вагітності. Детальніше про це розповідаю в курсі Хочу дитину: здорове планування вагітності >>>.

Не вживайте гормональні контрацептиви, нібито для нормалізації циклу. Це міф, хоча більшість гінекологів в це свято вірять. Але тема гормональної контрацепції заслуговує на окрему увагу і великий статті;
Віддайте перевагу презервативам, як засобу, що має найменше побічних дій для вашої жіночої системи;
За кілька місяців до передбачуваного зачаття починайте приймати фолієву кислоту, щоб знизити ризик виникнення вад розвитку нервової трубки ембріона.

Які можуть зустрічатися проблеми

Не завжди навіть правильна підготовка призведе до настання бажаного зачаття. Вагітність після 2 абортів може і не настати, быльш того, якщо процедури були проведены хірургічним методом. Які ускладнення виникають внаслыдок цього, і в майбутньому перешкоджають вагітності?

Головне і найбільш “популярне” ускладнення – це безпліддя. Як ця патологія може з’явитись у вас? Вона може бути викликана:

 1. гормональною дисфункцією, що виникає як після хірургічного так і після медикаментозного аборту;
 2. пошкодженнями стінок матки, в разу хірургічного втручання;
 3. травмою психіки, тим більше коли аборт був крайньою мірою;
 4. формуванням спайок в області маткових труб або в порожнині матки.

Крім безпліддя, у вас можуть виникнути вторинні захворювання, які не перешкоджають зачаттю, але можуть ускладнити перебіг вагітності. До них відносяться:

 • порушення менструального циклу;
 • проблеми з обміном речовин і розвиток ожиріння;
 • запальні і незапальні захворювання молочних залоз, матки, яєчників.

Звичайно, варто зробити все можливе, щоб ви могли зачати і стати мамою.

Читайте також:

Як виносити здорову дитину?
Досвід здорового способу життя при вагітності
Як підготувати груди до годування