Шугаринг при вагітності: ЗА і ПРОТИ

Шугаринг під час вагітності

Скоріш за все вам відомо, що жінки не відмовляються від використання такої процедури як шугаринг при вагітності, віддаючи перевагу цьому методу як найпростішому і найзручнішому. Та чи замислювались майбутні мами про безпечність процедури в цей важливий період?

Всім нам хочеться відчувати себе доглянутими і красивими в будь-який час свого життя. І період виношування дитини – не виняток. Мати гладеньку шкіру без будь-якого зайвого волосся – це один з вагомих моментів догляду за собою.

По мірі зростання терміну вагітності догляд за своїм тілом стає все складніше. Особливо це стосується депіляції в зоні бікіні. Хімічні депілятори можуть привести до абсолютно непередбачуваним алергічних реакцій, в тому числі дуже важких.

Чи можна робити шугаринг під час вагітності? Давайте розберемося докладніше.

Цукрова депіляція (шугаринг): ЗА і ПРОТИ

В застосуванні шугарингу є як ряд як позитивних, так і негативних моментів.

Плюси шугаринга:

 • Під час цукрової депіляції використовуються лише натуральні інгредієнти, а значить шугаринг по праву вважається найбезпечнішою процедурою (в сенсі хімічного впливу). Вона майже не викликає алергічних реакцій;
 • Шугаринг якісно видаляє волоски на тривалий термін і майже не призводить до їх вростання. А значить, над питанням гладкості шкіри вам прийдеться працювати рідше;
 • Карамелізований шар, через особливості його структури, можна наносити на найскладніші поверхні, тобто практично на будь-яке необхідне місце;
 • Серед аналогічних косметичних процедур шугаринг є найкомфортнішим;
 • Завдяки відсутності термічного ефекту і застосування гострих предметів, під час шугарингу відсутній ризик отримання ран або опіків .

Мінуси шугаринга

Процедура досить болюча, особливо перші кілька разів. Це може привести до шокової реакції, яка в свою чергу, здатна викликати підвищення тонусу матки і загрозу для вагітності;
Якщо Ви вперше збираєтеся вдатися до шугаринга вже будучи вагітною, швидше за все відповідальні фахівці вам відмовлять, оскільки неможливо передбачити ступінь чутливості до болю і можливі алергічні реакції;

Особливо небезпечний шоковий вплив може вчинити шугаринг при вагітності на ранніх термінах. У цей період під дією невисокої кількості адреналіну, що викидається в кров в результаті больового відчуття або стресу, тонус м’язів черевної порожнини, матки і піхви може підвищитись. В такому разі ризик не виправданий користь. Слід бути готовим до цього;
При шугарингу відбувається видалення волосся з коренем, що в свою чергу створює мікротравми. В утворені ранки нерідко потрапляє інфекція, провокуюча появу гнійників, а це вельми небезпечно при вагітності.

Також слід відмовитись від шугарингу, при наявності одного або більше згаданих нижче показників:

 • Загроза викидня, підвищений тонус матки та інші ускладнення вагітності;
 • Раніше відмічені невиношені вагітності (читайте статтю по темі: Вагітність після аборту >>>);
 • Розвивається патологія формування плоду;
 • Хронічні хвороби різного походження;
 • Будь-які шкірні захворювання і травми;
 • Алергія в будь-яких проявах;

Чи можна робити шугаринг на ранніх термінах вагітності?

 1. Так, якщо робите процедуру давно і спокійно її переносите;
 2. Ні, якщо плануєте зробити її в перший раз.

На перших тижнях вагітності зародок ще тільки прикріплюється до стінки матки, зв’язок ще не міцний. І різке виникнення спазму м’язів, яке абсолютно не можливо контролювати, цілком може спровокувати викидень. Про те, як відбувається цей процес читайте в статті Розвиток дитини в утробі матері >>>.

А ось шугаринг перед пологами, на великих термінах вагітності, коли нам особливо важко проводити депіляцію самостійно, може бути найвдалішим рішенням, якщо немає медичних протипоказань. Зрозуміло, якщо це не перша ваша процедура шугаринга.

Шугаринг вагітній жінці робити можна, якщо:

 • Методом шугаринга вона користувалася неодноразово;
 • До цього не було ускладнень або неприємних наслідків від процедури;
 • Вагітність має достатній термін для закріплення плода;
 • Вагітність протікає без ускладнень і загроз, що підтверджено обстеженнями (про те, які дослідження необхідно пройти за цей період, читайте в статті Які аналізи здають при вагітності? >>>);
 • Є дозвіл гінеколога, провідного вагітність.

Як безпечно проводити процедуру

Навіть, якщо раніше ви не раз використовували метод шугаринга, слід бути уважною і обережною. Перед депіляцією проведіть тест на чутливість до інгредієнтів – в період виношування дитини в організмі жінки безупинно відбуваються процеси перебудови і те, що раніше не викликало алергічних реакцій, тепер може їх викликати;
Не слід наносити засоби для депіляції на травмовану шкіру, родимки, висипання або лущення, бородавки і прищики;
Необхідно провести ретельну дезінфекцію шкіри як до, так і після шугаринга, щоб уникнути занесення інфекції.

Увага! При появі будь-яких неприємних чи больових відчуттів негайно припиніть процедуру.

Шугаринг бікіні під час вагітності – це особлива тема. Серед фахівців немає однозначної думки, чи припустима вона. Ця зона найбільш ранима, особливо в період очікування дитини. Для того щоб уникнути будь-яких негативних наслідків необхідно врахувати всі аспекти шугаринга і обов’язково проконсультуватися у спеціаліста, який веде вашу вагітність.

Пам’ятайте! Період очікування дитини – не час для експериментів! Краще відмовитися від деяких аспектів краси, ніж гірко пошкодувати згодом.

Можливо, ви ще не вагітні, але збираєтеся в період очікування дитини використовувати шугаринг для депіляції. Тоді у вас якраз є час спробувати дану процедуру, щоб звикнути до неї, і знайти високопрофесійного майстра, якому ви зможете довіряти в такий відповідальний період життя. При постійному проведенні шугаринга больові відчуття в значній мірі послаблюються.

Якщо ж ви раніше вже постійно вдавалися до шугарингу, то, при нормальному перебігу вагітності, цілком можливо використовувати цукрову депіляцію. Але слід проявляти обережність.

Звертайтеся тільки до перевіреного фахівця високої кваліфікації в ліцензованому салоні. І уважно прислухайтеся до відчуттів: якщо ви відчули себе недобре, з’явилися болі або напруга в животі або паху, то депіляцію слід негайно припинити.

Шугаринг – хороший метод депіляції, але має свої протипоказання, як і будь-яка інша косметична процедура. Давайте будемо не тільки привабливими, але і здоровими, і обов’язково щасливими. Особливо, під час прекрасного періоду очікування дитини.

Читайте також:

Розтяжки при вагітності
Масаж при вагітності
Свербить живіт під час вагітності