Розвиток дитини в утробі матері

Дитина розвивається в животі матері протягом всіх 40 тижнів вагітності поступово. Найважливіший етап його розвитку – перший триместр. Адже в цей час формуються всі системи і органи людини. Далі дитина росте, набирає вагу і готується до самостійного життя. Як же вона розвивається? Давайте розглянемо цей процес по тижнях.

Отже, тема нашого дослідження – розвиток дитини в утробі матері. Розглянемо, що ж відбувається з плодом на різних термінах вагітності.

На 5 тижні (зазвичай 1 тиждень затримки місячних) розмір нашого ембріона 3 мм. Вже починається формування серця, легенів, нервової трубки, щитовидної залози.

На 6 тижні у ембріона повинні з’явитися зачатки ніг і рук. На УЗД можна побачити обидві півкулі мозку. Розмір ембріона 7 мм. Починає формуватися кишечник.

7 тиждень: видно проміжки між пальцями. Розмір ембріона 8 мм. На УЗД розрізняються очі (впадинки), слухове піднесення (майбутні вушка), а також носова складка.

Протягом 8 тижнів ембріон росте дуже швидко. На початку тижня розмір 15 – 20 мм, до кінця він виросте в 2 рази. Починається формування рис обличчя, вимальовуються шия, ніс, вуха.

9 тиждень: Чітко окреслені пальці на ногах і руках. Кровоносна система розвивається дуже інтенсивно.

На 10 тижні у плода розвивається смоктальний рефлекс.

До 12 тижня ЦНС вже непогано розвинена. У плода є дихальні реакції, а також – реакції на дотики. Міцніше стає кісткова система.

На 13 – 14 тижнях розміри статевих органів у хлопчиків досить великі, щоб досвідчений УЗД-фахівець зміг побачити їх на хорошому апараті.

16 тиждень: окостеніння черепа, підвищення рухливості, м’язова система розвивається. Зріст – 13 – 14 см, вага – 180 гр.

20 тижнів: плід вже схожий на немовля. Голова стає пропорційною, жирового прошарку поки майже немає. Зростання – 19 см, вага – 300 гр.

Половина терміну пройдена. Розглянемо подальші етапи внутрішньоутробного розвитку дитини в утробі матері.

24 тиждень: зріст колишній, а ось вага вже – 600 – 700 гр. Малюк активно рухається. Іноді можна прослухати стетоскопом биття сердечка. При дотриманні безлічі сприятливих умов, є можливість виходити малюків навіть на цьому терміні.

28 тижнів: дитина розрізняє звуки.

32 тижні: малюк вже життєздатний. У разі передчасних пологів його вага – 1500 – 2000 гр. Але дихальна система ще не зовсім готова до роботи поза утробою матері. Ще є не всі необхідні рефлекси.

36 тижнів: дитина практично готова до народження. Жировий прошарок вже більше, Пушкове волосся випадає, є смоктальний рефлекс.

38 – 40 тижнів – якщо дитина здорова, то вона цілком життєздатна.