Правда про алкоголь і вагітність

Вагітність та алкоголь

Вплив алкоголю на вагітність завжди був питанням, яке цікавить майбутніх мам і лікарів. Особливо актуальним це питання стає напередодні Новорічних свят – адже мало хто уявляє собі новорічну ніч без фужера з шампанським. Вагітна жінка також не позбавлена подібних очікувань.

Алкогноль та вагітність: чи є небезпека?

Небезпека є етанол, або по-іншому кажучи – спирт, що міститься в будь-якому алкогольному напої.

Етиловий спирт впливає на всі органи і системи організму, а при тривалому впливі викликає так званий етиловий алкоголізм.

Вплив алкоголю на вагітність виражається в тому, що алкогольні напої можуть заподіяти шкоди розвиваючомуся ембріону.

Велике значення має і термін вагітності: якщо це перші тижні вагітності, то іноді вплив алкоголю на вагітність може бути дуже сильним і привести до переривання вагітності на ранніх термінах.

В даному випадку спрацьовує принцип «все або нічого»: якщо алкоголь вплинув на ембріон, організм мами зробить все можливе, щоб вигнати з себе пошкоджені клітини і не допустити народження неповноцінної дитини.

У 3 триместрі вагітності, вживання алкоголю не може привести до переривання вагітності, проте цілком може вплинути на повноцінний розвиток дитини, і ці наслідки можуть проявитися не відразу після народження, а через місяці і навіть роки.

Синдром розумової відсталості і затримки психічного розвитку – проявляються практично в 80% випадків материнського алкоголізму.

Існує також симптом успадкування алкоголізму. Це підтверджено спостереженнями, коли у жінок-алкоголіків народжувалися новонароджені з «алкогольним синдромом».

Вплив алкоголю на вагітність пов’язаний з тим, що етиловий спирт легко долає плацентарний бар’єр і проникає в кров дитини, тим самим викликаючи у нього тератогенний ефект.

Слово «тератогенний» походить від грецького слова «teratos – чудовисько», тобто це синдром, який може викликати різні каліцтва у дитини.

До чого призводить вживання алкоголю при вагітності:

  • Порушення фізичного розвитку. Коли у дитини або занадто великий, або маленький зріст, вага, непропорційна статура.
  • Порушення розвитку нервової системи. Може виражатися в недорозвиненні окремих частин мозку або неповному зарощуванні спиномозкового каналу.
  • Порушення розвитку обличчя. Це можуть бути занадто вузькі очі, «заяча» губа або вовча паща.
  • Яка кількість алкоголю може точно привести до виникнення тератогенного ефекту не може сказати ніхто, оскільки це залежить від великої кількості факторів.

Однак, якщо Ви зацікавлені в народженні повноцінної, гармонійної, розумної дитини – завжди пам’ятайте, що алкоголь і вагітність – речі несумісні, і ваша легковажність може призводити до жахливих наслідків.

І набагато простіше потерпіти дев’ять місяців, що шкодувати про свої вчинки все життя!

Читайте далі: Пиво при вагітності >>>