Перші ознаки вагітності

Ознаки вагітності

У Вас невелика затримка, Вам злегка нездужає і Вас нудить вранці? Найпростіший спосіб з’ясувати, чи вагітні Ви, – купити тест в аптеці. Нижче ми розповімо Вам все про вагітність, а також про деякі ранні симптоми вагітності.

Які є перші ознаки вагітності

Вагітність – це сильний гормональний, імунологічній та емоційний струс для організму. Існує кілька ранніх ознак вагітності, на які слід звернути увагу.

Затримка менструації

Ця ознака є найбільш явною. Якщо Ваш менструальний цикл до цих пір був регулярним, а тепер сталася несподівана затримка, слід зробити тест на вагітність. Сучасні домашні тести можуть показати вагітність вже з першого дня затримки. Однак іноді затримку менструації може викликати стрес, зміна клімату або раціону харчування та інші чинники, що викликали в організмі гормональний збій, для виявлення якого необхідно звернутися до лікаря.

Ранкова нудота

Це ще одна класична ознака можливої вагітності. У кожної жінки вона проявляється індивідуально: може з’явитися легка або достатньо відчутна нудота, а іноді і блювота. Зазвичай нудота починається через кілька тижнів після зачаття, але може виникнути і через кілька днів. Починається вона обов’язково вранці, іноді трапляється і в інші години дня і ночі. З іншого боку, якщо Вам пощастить, Ви можете потрапити в число тих жінок, які зовсім не відчувають нудоту під час вагітності.

Часте сечовипускання

Якщо Ви постійно бігаєте в туалет, подумайте про можливу вагітність: чи немає у Вас інших симптомів, таких як нудота? До частого сечовипускання під час вагітності в першому триместрі можуть призводити гормональні зміни, які зазнає організм. Іншою причиною цього може стати цистит.

Підвищена стомлюваність

Організм швидко виснажується протягом дня? Відчуття повного занепаду сил – це один з типових ранніх ознак вагітності. Воно виникає як побічний ефект підвищення рівня гормону прогестерону в Вашому організмі. Тому, якщо у Вас немає очевидної причини почувати себе настільки втомленою, перевірте, чи немає у Вас зазначених в цій статті інших симптомів, щоб зрозуміти, чи не час зробити тест.

Дивний смак у роті

Іноді майбутні мами скаржаться, що на першому етапі вагітності у них з’явився дивний присмак у роті. У деяких жінок з’являється несподівана огида до чогось звичного і знайомого, наприклад, до чаю або кави. Зазвичай такі симптоми вказують на токсикоз. Додаткову інформацію про ранній токсикоз вагітних Ви можете отримати у статті >>>.

Зміна молочних залоз

Якщо у Вас несподівано потемніли ареоли сосків, а груди набухли і збільшилися в розмірі, це привід зробити тест на вагітність. У разі негативного результату тесту Вам слід звернутися до мамолога або терапевта, щоб вчасно діагностувати захворювання молочних залоз.

Несподівана кровотеча або судоми

Процес впровадження зародка в порожнину матки називається імплантацією. Це відбувається на 5-6-у добу після запліднення і іноді викликає побічні ефекти, в тому числі судоми і невеликі виділення червоного, рожевого або коричневого кольору.

З появою несподіваної кровотечі, навіть незначної, слід звернутися до Вашого гінеколога.

Як визначити вагітність

Дослідження крові на наявність в організмі характерного гормону вагітності (хоріонічного гонадотропіну людини, ХГЛ) в спеціалізованих лабораторіях є високоінформативним методом діагностики на ранніх термінах. Весь перший триместр вагітності ХГЛ контролює вироблення в яєчниках гормонів, необхідних для нормального розвитку вагітності. Під час ранньої діагностики вагітності використовується той факт, що на 7-10-й день з моменту запліднення відбувається значне підвищення ХГЛ в крові майбутньої мами. Треба здавати кров на ХГЛ в ранкові години і тільки натщесерце. Якщо Ви приймаєте будь-які гормональні препарати, повідомте про це медсестру або лікаря.