Ентеросгель при вагітності

Виносити малюка жодного разу не вдавшись до допомоги лікарських препаратів практично неможливо. Досить часто застосовують Ентеросгель при вагітності. Цей препарат допоможе полегшити стан майбутньої мами при токсикозі, допоможе впоратися з дисбактеріозом і буде корисним в лікування пієлонефриту. Розглянемо, які рекомендації щодо застосування цього засобу дає інструкція.

Вагітна жінка повинна відповідально ставитися до свого здоров’я

Лікування вагітних жінок – складне завдання, адже багато лікарських засобів їм приймати заборонено. Однак існують і відносно безпечні ліки. Зокрема, лікарі нерідко рекомендують використовувати Ентеросгель під час вагітності для лікування багатьох захворювань. Але навіть цей, практично нешкідливий засіб не можна приймати безконтрольно.

Загальний опис

Ентеросгель – це препарат на основі органічного кремнію, речовина має структуру губки, вона буквально вбирає в себе різні токсини, нейтралізуючи їх отруйну дію.

Застосування препарату дозволяє очистити організм від отруйних речовин, що потрапили в організм ззовні (наприклад, при отруєнні) або утворених всередині (наприклад, надлишки холестерину). Застосування препарату показано при багатьох патологіях:

 • при отруєннях різного характеру;
 • при інфекційних захворюваннях кишечника;
 • при збоях в роботі нирок;
 • при дисбактеріозі;
 • при алергічних реакціях і ін.

Отримувані ефекти:

 • усунення наслідків отруєнь;
 • недопущення всмоктування в крові продуктів розпаду і незавершених обмінних процесів;
 • виведення з організму токсичних речовин і патогенної мікрофлори;
 • усунення наслідків токсикозу;
 • поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту та сечовивідної системи;
 • обволікаюча дія, попередження утворення виразок;
 • нормалізація перистальтики кишечника.

Дуже важливим є контроль лікаря на всіх етапах вагітності

Препарат діє тільки в межах кишечника, не потрапляючи в кровотік і не утворюючи з’єднань з білками крові. Завдяки цій якості, дозволено застосовувати Ентеросгель при вагітності, в тому числі і на ранніх термінах. Оскільки в кров засіб не потрапляє, воно не може вплинути на розвиток плода.

Порада! Фахівці рекомендують до застосування Ентеросгель при вагітності ще й з тієї причини, що цей засіб не абсорбує корисні речовини – вітаміни, мікроелементи та ін.

Особливості застосування

Призначити Ентеросгель при вагітності можуть практично на будь-якому терміні. Розберемося, які рекомендації до застосування інструкція дає для різних періодів вагітності.

Перший триместр
У перші 12 тижнів виношування більшість майбутніх мам відчувають такі неприємні симптоми, як постійна нудота і блювота. Призначення препарату Ентеросгель при токсикозі допомагає значно поліпшити самопочуття вагітної.

Препарат буде вбирати в себе токсини, що викликають нудоту та інші неприємні відчуття при токсикозі. Однак застосовувати цей засіб без консультації гінеколога не слід.

Порада! При сильному токсикозі з болісної блювотою домашнім лікуванням обійтися не вдається. Необхідна госпіталізація і лікування під контролем лікаря.

Другий триместр

У цей період токсикоз, як правило, відступає. Однак можуть загостритися хронічні захворювання сечовивідної системи або шлунково-кишкового тракту. В цей час майбутні мами нерідко стикаються з проявами алергії.

При отруєнні абсорбент виведе токсини з організму.

У всіх перерахованих випадках лікар може порекомендувати до застосування Ентеросгель. Крім того, препарат можна приймати при отруєннях і при дисбактеріозі для позбавлення від проносу.

Третій триместр

На останніх тижнях вагітності можливий розвиток такого ускладнення, як пізній токсикоз. Виявляється він не нудотою, а появою набряків, проблемам з нирками, підвищенням тиску. Це досить важкий стан, що вимагає постійного лікарського контролю і комплексного лікування. До складу терапії може бути включений і Ентеросгель.

Крім того, препарат може бути призначений і при наявності інших показань, зокрема:

 • при отруєнні;
 • при дисбактеріозі для швидкого усунення проносу і нормалізації травлення;
 • при алергії та ін.

Як приймати?

Інструкція рекомендує приймати засіб протягом 1-2 тижнів. Але при наявності показань лікар може продовжити курс лікування до декількох місяців.

Порада! Якщо Ентеросгель буде призначений в комплексі з іншими лікарськими засобами, то потрібно буде приймати препарати окремо один від одного. Інструкція рекомендує робити перерву між прийомом препарату Ентеросгель і інших ліків, він повинен становити не менше 1,5 годин.

Як правило, препарат рекомендується пити за годину до їди. На перших тижнях вагітності для зняття нудоти можна пити препарат відразу після пробудження, не піднімаючись з ліжка. Точну разову дозу визначає лікар. Гель слід запивати великою кількістю води, можна додавати в воду трохи соку журавлини або лимона, так як підкислена вода добре знімає нудоту.

Вагітним рекомендується до застосування Ентеросгель у вигляді пасти. На відміну від гелю, паста практично не містить крупинок. Пасту інструкція рекомендує розводити водою і випивати, як напій. Замість води можна використовувати будь-яку холодну рідину, наприклад, остиглий чай або фруктовий сік.

Дозування препарату визначається індивідуально. Як правило, для одноразового прийому використовують одну столову ложку кошти, але при необхідності разову дозу можна збільшити максимум до трьох ложок. Приймати засіб необхідно тричі на день.

Засіб відрізняється ефективністю, він допомагає швидко зняти нудоту і позбутися від проносу. Якщо терапевтичного ефекту від прийому не спостерігається, слід звернутися до лікаря, щоб фахівець порекомендував до застосування інший препарат.

Запобіжні заходи
Препарат практично нешкідливий, його можна приймати на будь-яких термінах вагітності. Протипоказаннями до застосування є:

 • непереносимість компонентів кошти;
 • непрохідність кишечника.

Негативною побічною дією прийому кошти є поява запорів. Тому в процесі лікування рекомендується пити більше води.

Отже, Ентеросгель при вагітності може бути призначений при різних захворюваннях. Незважаючи на нешкідливість препарату, не варто приймати його без призначення лікаря, перевищувати рекомендовані дози або самовільно збільшувати тривалість курсу.