Чи можна вагітним пити пиво

Пиво і вагітна

Смаки жінок в період виношування дитини часом змінюються, причому іноді сильно: так, деякі майбутні матері, які раніше не відчували ніякої тяги до алкоголю, можуть відчути нав’язливе бажання «пропустити» келих-другий пива або вина. Якщо по відношенню до вина все ясно: на думку лікарів, не варто собі дозволяти таку вільність ні за яких обставин, то з пивом питання залишається відкритим. Адже існують як звичайна, так і безалкогольна варіація пінного напою. Алкоголь протипоказаний, а що з безалкогольним пивом – так званої «нульовкою»?

Чи можна вагітним пити пиво: за і проти

Зрозуміло, на питання, чи можна пити пиво при вагітності, медики відповідатимуть категоричним «ні». Вони праві. Пиво, як будь-який алкоголь, негативно впливає на плід:

 • заважає нормальному формуванню внутрішніх органів;
 • перешкоджає доставці кисню плоду.
 • його складові частини швидко проникають через плаценту, яка не є в даному випадку бар’єром.

Чи шкідливо безалкогольне пиво вагітним

Під час вагітності (на початку або на пізніх термінах – на 8-9 місяці) алкоголь руйнівно діє на систему «організм матері – організм плоду», не даючи повноцінно розвиватися майбутній дитині. Він посилює будь-які наявні у матері хронічні захворювання, формує залежність у малюка, провокує недорозвинення або вади його органів і систем. Звичайно, випити разом цілу пляшку, навряд чи хто зможе, але і склянки в день цілком достатньо для розвитку серйозних наслідків, особливо якщо материнський організм вже був спровокований раніше будь-якою патологією.

А який вплив безалкогольного пива? Може бути, келих освіжаючого напою допустимо один-два рази на тиждень? Подивимося, на що впливає «нулевка». Але для того, щоб зрозуміти, чи шкідливо безалкогольне пиво при вагітності, слід з’ясувати його склад.

Безалкогольне пиво при вагітності

Звичайне пиво (у всякому разі, якісне, яке готують без різних смакових «обманок») має традиційний склад інгредієнтів:

 • воду;
 • солод;
 • дріжджі;
 • хміль.

В процесі бродіння утворюється спирт, який і несе небезпеку для поки ще ненародженої дитини.

Так званий безалкогольний «побратим» пінного напою містить ті ж компоненти, але утворювана в ньому частка спирту мізерно мала – від 0,2 до 1,5%. Прихильники «прохолодного» тут можуть радісно вигукнути: «Так, значить, все в порядку – можна вагітним безалкогольне пиво, воно ж майже, як кефір за змістом етилового спирту!». Однак радість кілька передчасна. Як виробник домагається зниження концентрації алкоголю?

Способи:

 • подвійна фільтрація;
 • очищення вже готового продукту;
 • припинення процесу бродіння в самому початку.

Але у всіх цих випадках пиво зберігатися не зможе. Як наслідок – виробник змушений додавати до напою консерванти, щоб він міг зберігати якість і смак. Тому, хоча безалкогольне пиво практично не містить спирту, воно з успіхом відшкодовує цей «недолік» підвищеним вмістом усіляких «Е». Навряд чи вони дуже корисні вагітним, скоріше навпаки.

Користь мандаринів під час вагітності

Під час вагітності пити пиво, навіть безалкогольне, склянками вкрай не рекомендується. Вплив багатьох речовин цього напою при вагітності на організм жінки і плоду не вивчено і може бути пагубним. Особливу роль тут відіграє кобальт, неодмінно входить в безалкогольне пиво. Цей елемент небезпечний для серця і шлунково-кишкового тракту жінки, він здатний викликати запальні процеси. А якщо у матері є проблеми зі здоров’ям – значить, плід не отримає всіх необхідних йому корисних речовин в повному обсязі.

У багатьох виникає питання: а як же гаряче пиво від кашлю? Таблетки заборонені, а тут застуда нагрянула. Може бути, вживання невеликої кількості допоможе вилікувати докучає кашель, не заподіявши шкоди дитині? На думку фахівців, краще замінити пиво напоєм з трав або теплим настоєм шипшини, але якщо вагітної дуже хочеться саме пива і здається, що тільки воно принесе користь, можна випити трохи – кілька ковтків. Налийте собі половину стаканчика безалкогольного, трохи підігрійте і додайте туди пару ложок меду. Випивши, лягайте в ліжко і постарайтеся заснути.

Безалкогольне пиво при вагітності на ранніх термінах

Користь і шкода пива при вагітності на ранніх термінах – питання, що особливо хвилює медиків і майбутню матір. У жінки нерідко викликає занепокоєння той факт, що вона пила пиво на першому місяці, не знаючи, що вагітна. Існує думка, що в найперші дні існування ембріона в материнському організмі практично будь-які дії жінки не здатні йому зашкодити. Він поки «самостійний», ще тільки шукає місце прикріплення до стінки матки, «харчування його автономно і відбувається за рахунок запасів яйцеклітини».

А ось далі, коли починається повноцінний 1 триместр (тобто після перших днів затримки місячних) вже варто обмежувати себе в нераціональних бажаннях. Якщо в першому триместрі хочеться зробити ковток пива – можна собі дозволити. Цілий келих може принести шкоду.

На початку вагітності (в термін трохи раніше 5 тижнів і приблизно до 12 тижнів) йде закладка життєво важливих органів. Трохи безалкогольного пива не шкідливо. Адже в ньому містяться:

 • вітаміни групи В, що впливають на обмін речовин;
 • фолієва кислота, необхідна для формування нервової трубки плода;
 • залізо.
  Правда, щоб заповнити недолік в організмі цих речовин, потрібно випивати щодня не келих і навіть не два келихи, а як мінімум пляшку. Навряд чи це реально навіть у випадку з безалкогольним варіантом. На перших тижнях пиво принесе користь, якщо випивати по кілька ковтків в день (безалкогольного!).

Воно:

 • охолоджує;
 • справляється зі спрагою;
 • кілька посилює апетит, що важливо при токсикозі.

Якщо дотримуватися обережності, пиво може вплинути на організм позитивно. Але потрібно адекватно оцінювати потенційні ризики для малюка. Навряд чи мамі захочеться усвідомлено на початку вагітності створити в своєму організмі досить вороже середовище для ембріона, який і без того докладає чималих зусиль, щоб пройти шлях від труби в порожнину матки, потім імплантуватися в її стінку.

Для того щоб прийняти рішення вживати пиво при вагітності чи ні, подумайте, як буде себе почувати ембріон в оточенні того що ви з’їли або випили (це стосується будь-якого продукту, що потрапляє в жіночий організм а потім в кров). Пиво, що містить консерванти – не найкращий супутник для ділення клітин і розвитку малюка.

Безалкогольне пиво при вагітності в другому триместрі

Другий триместр відносно спокійний період під час вагітності. Хто пив безалкогольне пиво, запевняють, що, якщо один раз в тиждень дозволяти собі половинку келишок – нічого страшного не станеться. Але кожна вагітність індивідуальна, так як кожен організм має свої особливості, і гарантувати безпечне вплив напою на вагітність ніхто не може.

Пиво:

 • сприяє зниженню артеріального тиску, який часто нестабільний вже з цього терміну;
 • підвищує настрій;
 • діє як легке сечогінне, борючись з набряками.

Пиво при вагітності в другому триместрі заспокоює нервову систему і допомагає заснути. Отже, у другому триместрі, якщо хочеться, можна час від часу насолоджуватися улюбленим напоєм. Але слід проявляти особливу увагу до себе: при вагітності будь-яке нездужання може бути небезпечним. Якщо ви відчуваєте, що погіршення самопочуття пов’язане з вживанням пива, виключіть його з раціону і скажіть про це лікареві.

Безалкогольне пиво при вагітності в третьому триместрі

Чи шкідливо пиво на останніх тижнях виношування дитини? Що буде, якщо жінка випила трохи більше «покладеної» норми?

Третій триместр – період, коли життєво важливі органи дитини сформовані. Йде набір ваги, формування рефлексів, що дозволяють малюкові продовжити своє існування за межами материнського організму, вдосконалюється нервова і імунна система. На що впливає трохи пива в даному випадку? Якщо «прийняти» не більш келиха безалкогольного, дитині нічого не загрожує. Якщо дуже хочеться пива – значить, це внутрішня потреба організму, варто піти йому назустріч. Але коли таке бажання стає наполегливим, є сенс спробувати додати в раціон горіхи, житні сухарі, насіння – можливо, вам просто не вистачає вітамінів групи В. Якщо жінка випила пива, і бажання «пригубити» пропало, значить, все в порядку. Просто такі «фокуси» влаштовують їй гормональні перепади.

Слідкуйте за кількістю споживаного напою. Навіть безалкогольне пиво у великих дозах може сприяти кисневого голодування плода. У цьому випадку дитина народиться з вадою ваги, можливі відставання в розвитку, проблеми з нервовою системою.

Окремо варто сказати пару слів про чоловіків – майбутніх батьків. Якщо при плануванні дитини чоловік п’є пиво (нехай і безалкогольне) у великих кількостях і часто, у нього може знизитися рівень гормону тестостерону, а це призведе до проблем із зачаттям. Плюс можлива значна прибавка в вазі – адже в пиві немає білків, лише одні вуглеводи. Так що, якщо жінка дізналася про любов свого чоловіка до пінного напою, вона повинна застерегти його, розповівши про можливі наслідки.

Безалкогольне пиво, якщо дуже хочеться, можна час від часу дозволяти собі під час вагітності. А ось, скільки можна його пити – вирішите разом з лікарем. При проблемах з печінкою, нирками, при діабеті потрібно крайня обережність. Будьте здорові – щасливою вам вагітності!