Чи можна вагітним літати?

Якщо у вас нормальна здорова вагітність, велику її частину можна цілком безпечно подорожувати на літаку.

Проте, перед кожною поїздкою обговоріть свій план перельотів з лікарем-гінекологом, який спостерігає вагітність. У деяких випадках переліт може бути пов’язаний з високим ризиком ускладнень, тоді лікар може порадити відкласти поїздку до кінця вагітності. Чи можна вагітним літати на літаку? Так, можна, але є патології вагітності, при яких робити цього не варто.

До якого терміну вагітності можна літати на літаку?

З досвіду молодих мам, які часто користуються послугами авіакомпаній, другий триместр з 14 по 27 тиждень вагітності – ідеальний час для польоту.

Після всіх труднощів першого триместру, які з великою часткою ймовірності залишилися в минулому, ти можеш забути про токсикоз і насолодитися золотою добою вагітності.

Коли небезпечні перельоти під час вагітності?

А ось літати після 36 тижня вагітності лікарі не рекомендують без крайньої необхідності. Більш того, ряд авіакомпаній забороняють майбутнім мамам на великому терміні купувати квиток на літак.

 • UTair – дозволений переліт до 36 тижня вагітності, необхідний висновок лікуючого акушера-гінеколога з дозволом на переліт, датований не раніше 7 діб до дати перельоту. Крім того, потрібна розписка з відмовою від претензій до авіакомпанії в разі ускладнень під час перельоту.
 • Air France – авіакомпанія лише представляє медичні рекомендації щодо перельотів.
 • British Airways – до 36 тижня вагітності потрібен висновок від лікаря, після цього терміну переліт заборонений.
 • KLM – авіакомпанія лише представляє медичні рекомендації щодо перельотів.
 • Lufthansa – починаючи з 28 тижня вагітності потрібен висновок від лікаря. На терміні до 36 тижнів вагітності довідка дійсна 7 днів, після цього терміну – 72 години.
 • Qantas Airways – з 28 тижня вагітності необхідний висновок від лікаря із зазначенням дати передбачуваних пологів, кількості плодів і терміну вагітності.
  – короткі перельоти тривалістю до 4 годин для одноплідної вагітності дозволені до 40 тижнів, багатоплідної – до 36.
  – довгі перельоти тривалістю до 4 годин для одноплідної вагітності дозволені до 36 тижнів, багатоплідної – до 32.
 • Turkish airlines – з 28 тижня вагітності необхідний висновок від лікаря. При одноплідній вагітності жінки можуть літати до 35 тижня, при багатоплідній – до 31. Довідка від лікаря повинна містити всю інформацію про лікаря, включаючи номер його диплома, англійською або турецькою мовою. Дата укладення – не раніше 7 діб до перельоту.
 • МАУ – відповідно до Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених Наказом Міністерства Інфраструктури України № 735 від 30.11.2012, до авіаперевезення не приймаються:
  – вагітні жінки з терміном вагітності більше 35 тижнів (при одноплідній вагітності),
  – вагітні жінки з терміном вагітності більше 32 тижнів (при багатоплідній вагітності),
  – породіллі протягом перших 7 днів після пологів.
 • Airbaltic. На сайті компанії вказано, що якщо під час вагітності не було ускладнень, подорожувати можна без обмежень до 27 тижня вагітності включно. Проте, щоб уникнути будь-яких затримок в аеропорту, треба брати з собою “паспорт матері”. Документ повинен вказувати ім’я вагітної, прізвище та термін вагітності.
 • З початку 28-го тижня і до кінця 35-го тижня вагітності для подорожей потрібна медична довідка на англійській мові, що підтверджує, що стан вагітної дозволяє літати, яка вказує термін вагітності, або спеціальну заяву про вагітність для авіарейсів. Документ повинен бути виданий не раніше, ніж за два тижні до зазначеного в розкладі часу вильоту. У разі багатоплідної вагітності, перельоти заборонені починаючи з 35-го тижня вагітності. На борт не приймаються жінки, починаючи з 36-го тижня вагітності.
 • Wizz Air. На сайті компанії вказано, що подорож не є небезпечним для вагітної жінки і плоду, проте краще уникати подорожей по повітрю на останньому місяці вагітності і в перші 7 днів після пологів. Wizz Air не переміщує вагітних жінок з терміном вагітності більше 34 тижнів.

Вагітна на пляжі

Перед тим, як ти вирішиш на переліт під час вагітності, обов’язково дізнайся про наявність в кінцевому пункті твого прибуття необхідної тобі медичної допомоги і кваліфікованих лікарів. Це дуже важливо для безпеки мами і малюка.