Чи можна шоколад при вагітності?

Вживання шоколаду при вагітності

Сьогодні ми поговоримо на такую дуже полулярну тему. Це питання цікавить багатьох мам:  чи можна шоколад вагітним?

Кожній людині необхідно отримувати позитивні емоції, завдяки яким вона відчуває радість життя і створюється гарний настрій. Під час вагітності відбуваються активні зміни в гормональному фоні, внаслідок чого жінка стає більш чутливою, дратівливою і вразливою. У цей час їй необхідна підвищена увага, більше проявів любові і ласки.

Вагітність відрізняється від звичайного стану тим, що існує тісний зв’язок майбутньої мами і малюка, за допомогою якої всі емоції, які відчуває мама, передаються і дитині. Якщо жінка щаслива, то і дитинка всередині неї відчуває приємні відчуття. А найпростішим способом отримання порції позитивних емоцій є поживу чогось смачненького. Шоколад корисний тим, що він робить позитивний вплив на емоційний стан жінки; сприяє боротьбі з втомою і стресами; надає стимулюючу дію на роботу мозку за рахунок того, що в ньому міститься велика кількість глюкози; надає профілактичну дію від онкозахворювань і захворювань серця; сприяє захисту організму від вільних радикалів.

У першому триместрі вагітності можна практично не боятися за збільшення у вазі через вживання шоколаду. А в третьому триместрі більшість майбутніх матусь сильно схильні до збільшення ваги.

Правила вживання шоколаду вагітним

  • Шоколад не є заміною їжі. Протягом всієї вагітності необхідно дотримуватися повноцінного і правильного харчування, а як десерт можна з’їсти шматочок шоколаду. І не варто поглинати шоколад плитками.
  • У другому і третьому триместрах необхідно постаратися звести до мінімуму вживання шоколаду, оскільки при зайвому його вживанні може дуже швидко набратися зайва вага.
  • Для здорово харчування необхідно їсти солодкі фрукти і овочі.
  • Краще їсти натуральний шоколад, який продається у великих плитках на вагу.
  • Варто звертати увагу на склад шоколаду. Варто уникати вживання продуктів, які містять велику кількість ароматизаторів та консервантів.
  • Педіатри вважають шоколад високоалергенним продуктом. Тому при вживанні шоколаду в їжу при вагітності, майбутня мама піддає малюка алергії, яка може проявитися відразу при народженні або через якийсь час.

Експерти дотримуються думки, що під час вагітності не варто повністю з раціону виключати шоколад, в розумних кількостях все ж можна себе побалувати. Але варто враховувати, що при надмірному вживанні шоколаду, можуть виникнути проблеми з шлунком і кишечником майбутньої мами, що небезпечно в період вагітності. Крім того, в шоколаді, як і в каві, міститься кофеїн. Але в медичній практиці немає доказів, що при помірному вживанні кофеїну виникає небезпека для вагітних жінок.

Зате при цьому, безперечно, від споживання шоколаду спостерігається позитивний ефект, оскільки він впливає на рецептори головного мозку, що виробляють гормон гарного настрою.

Таким чином, немає однозначної відповіді на вище поставлене запитання. У зв’язку з цим, краще буде трохи перестрахуватися і на час вагітності відмовитися від цих ласощів, ну а якщо дуже сильно захотілося, то можна собі дозволити невеликий шматочок молочного шоколаду. Але не варто їсти його часто, і при цьому варто уважно вивчати етикетку і дивитися на вміст какао-продуктів, яке повинен бути мінімальним.