Активоване вугілля при вагітності

Активоване вугілля

Ці прості ліки не раз допомагали вам впоратися з шлунковими розладами, будь то переїдання, отруєння або печія. Тепер, коли ви чекаєте малюка, чи дозволений вам активоване вугілля при вагітності? Дізнайтеся з цієї статті, як потрібно його правильно застосовувати і чи можна чимось замінити.

Що собою являє активоване вугілля

 • Вугілля, за своєю дією, відноситься до сорбентів, тобто збирає на своїй поверхні токсини різного походження, і виводить їх з організму. Така властивість препарату забезпечується його структурою;
 • Виготовляється препарат найчастіше з деревного вугілля. Будова його при багаторазовому збільшенні нагадує губку – безліч осередків. Всі вони збирають на себе чужорідні вашому організму речовини;
 • Однак препарат не може відокремити шкідливі речовини від корисних. Його завданням є зібрати на своїй поверхні все погано всмоктується речовини;
 • До таких, крім токсинів, відносяться білки, вітаміни, жири, деякі гормони. Тому активоване вугілля вважається неспецифічним сорбентом.

Використання під час вагітності

Чи можна вам використовувати активоване вугілля під час вагітності і чи не позначиться це на здоров’я дитини? Для призначення цього препарату існують певні показання.

 • Перші місяці;
  Активоване вугілля на ранніх термінах вагітності може бути призначене вам без побоювань. Препарат не здатний вплинути на ті процеси, які відбуваються в організмі дитини. Читайте статтю по темі: 1 триместр вагітності >>>
 • Друга половина;
  На цьому терміні ви теж можете використовувати препарат, але за тієї умови, що у вас відсутні запори і немає підвищеного газоутворення. Так як активоване вугілля при вагітності в третьому триместрі може послабити перистальтику кишечника, запор може тільки посилитися.

Показання

Чи можна пити активоване вугілля при вагітності і які для цього є показання? Він застосовується не тільки при розладах травлення (актуальна стаття Рідкий стілець при вагітності >>>), але і деяких інших станах.

 1. Часто активоване вугілля призначається при кольках і здутті живота. Вони можуть виникнути у вас на самому початку вагітності через порушення гормонального балансу. Тим не менш, не захоплюйтеся цим засобом дуже сильно. При частому застосуванні вугілля може тільки посилити здуття живота (докладніше про це в статті: Здуття живота на ранніх термінах вагітності >>>);
 2. Коли матка збільшиться і почне тиснути на шлунок, у вас може виникнути печія. У цьому випадку теж може допомогти активоване вугілля при печії під час вагітності;
  Будь-яке отруєння, особливо харчова токсикоінфекція – пряме показання, щоб ви використовували цей препарат. Протягом декількох хвилин активоване вугілля при отруєнні при вагітності зв’яже токсини і шкідливі речовини, в результаті чого припиниться нудота і рідкий стілець;
 3. Вугілля ви можете використовувати і при алергічних реакціях. Він допомагає вивести з крові імунні комплекси, які утворюються при алергії. Його можна застосовувати як для профілактики, так і в складі комплексного лікування.

Як приймати

Тепер ви знаєте, що цей препарат вам дозволено, але як приймати активоване вугілля при вагітності? Якщо вас турбує здуття живота або печія, досить буде прийняти чотири таблетки препарату. Якщо ж ви отруїлися, дозування визначається з розрахунку одна таблетка на 10 кг маси тіла.

Пам’ятайте про деякі особливості застосування активованого вугілля:

 • щоб воно швидше і ефективніше подіяло, потрібно таблетки розтовкти в порошок і запити великою кількістю рідини, найкраще чистої негазованої води;
 • якщо ви використовуєте вугілля регулярно, не забувайте включати в раціон кефір, сир, кисле молоко;
 • якщо є необхідність прийняти ще якийсь препарат – це можна робити або за три години до прийому вугілля, або через три години після нього.
  Вугілля не здатне проникати в кровотік, тому для дитини воно абсолютно безпечне.

Чи є протипоказання

Як і у будь-якого препарату, у активованого вугілля є свої протипоказання для прийому. Їх зовсім небагато:

 • Індивідуальна непереносимість, що буває вкрай рідко;
 • Гострий гастрит або загострення виразки шлунка;
 • Кровотеча з травного тракту.

У всіх інших випадках ви можете спокійно приймати цей препарат в профілактичних і лікувальних цілях.

Увага! При зловживанні ним можуть розвинутися деякі побічні ефекти. До найбільш частих відносяться запори і гіповітаміноз, так як вугілля виводить не тільки токсини, а й корисні бактерії, вітаміни, білки.

Щоб уникнути розвиток таких станів, необхідно використовувати активоване вугілля тільки за показаннями, не перевищуючи допустиму дозу. При необхідності тривалого використання, в раціон потрібно включати кисломолочні продукти, фрукти і овочі.

Чим можна замінити вугілля

Якщо вам з якихось причин не хочеться приймати звичайне активоване вугілля, можете замінити його іншими препаратами, також дозволеними при вагітності.

Якщо вас турбує печія, можна скористатися препаратом Гевіскон. Він випускається в спеціальній формі саме для вагітних жінок. Гевіскон можна придбати у вигляді таблеток або суспензії. Читайте також актуальну статтю по темі: Засіб від печії при вагітності >>>.

При будь-якому отруєнні або епізодах рідкого стільця ви можете приймати один з наступних препаратів:

 • біле вугілля;
  Біле вугілля в кілька разів активніше, ніж зазвичай. Якщо при отруєнні вам доведеться випити не менше шести таблеток простого чорного вугілля, то білого буде достатньо всього однієї-двох таблеток.
 • поліфепан;
  Поліфепан це порошок з лігніну – целюлози. Він не всмоктується в травному тракті, а при проходженні через нього збирає всі токсини і сприяє закріпленню стільця. Для використання його потрібно розчинити в половині склянки теплої води і випити за один прийом.
 • Смекта;
  Подібною дією володіє Смекта. Вона випускається також у вигляді порошку, який потрібно розводити водою. Крім отруєнь, ви можете використовувати її при печії.
 • Ентеросгель.
  Ентеросгель – вже готовий до вживання препарат у вигляді однорідної пасти. Також володіє Сорбує ефектом і приємним смаком. Можете приймати його для лікування печії, діареї, харчових отруєнь. Стаття по темі: Ентеросгель при вагітності >>>.

Якщо вас турбує алергія, в цьому випадку допоможе препарат Лактофільтрум. Він сприяє очищенню крові від токсинів і алергенів. При курсовому прийомі препарату, нормалізується діяльність кишечника, припиняються запори.

Який би препарат ви не вибрали, потрібно приймати його правильно, відповідно до інструкції. У цьому випадку він буде найбільш ефективним і не зробить шкоди ні вам, ні дитині.

Читайте також:

Пронос при вагітності
Лінекс при вагітності
Ренні при вагітності